Sunday, 28 February 2016

Tip na výlet:

Hrebienok – Vysoké Tatry

Hrebienok, nachádzajúci sa v 1285 m.n.m., patrí medzi ľahko prístupné miesta vo Vysokých Tatrách. Dostanete sa sem zo Starého Smokovca pozemnou lanovkou, prípadne peši. Túra trvá cca 1 hod. pričom máte možnosť ísť po lesnej ceste alebo po asfaltovej.

TATRY ICE MASTER

Program TATRY ICE MASTER 2016


Od 29.1.2016 do 31.1.2016 sa tu konali neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní ľadových sôch. Podujatia menom Tatry Ice Master sa zúčastnili tímy z 12 krajín ako Kanada, Česká republika, Holandsko, Maďarsko, Irak, Poľsko, Rusko, Singapur, Slovenská republika, Turecko a USA. Na každý deň mali súťažné tímy zadanú inú tému. Témami tohto roku boli Svetová fauna, ktorú vyhral tím Slovenskej republiky so sochou škorpióna, História krajiny odkiaľ pochádzam a posledná bola Voľná téma. Sochy, na ktoré súťažiaci spotrebovali desiatky ton ľadu majú 3D dizajn a je ich možné vidieť ešte niekoľko týždňov po podujatí, samozrejme v závislosti od počasia. Pre návštevníkov boli pripravené aj ľadové bary či ľadové kreslo, na ktoré si mohli návštevníci sadnúť.

Škorpión tímu Slovenskej republiky
Holubice tímu zo Singapuru Socha Totemu Kanadského tímu

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM Návštevníci Hrebienka si budú môcť pozrieť aj Ľadový Dóm, ktorý je tento rok spravený pod kupolou, kde je udržiavaná vhodná teplota, v barokovom štýle. Zo 70 ton ľadu vytvorili umelci barokové sochy, anjelov, ktorí majú dávať pozor na návštevníkov, či stĺpy. Dominantou Dómu je svätý Ján apoštol, ochranca sochárov a patrón chrámu, ktorý má na ruke orla a pred sebou vlka. Ľadový Dóm, do ktorého je vstup zdarma, je miestom konania koncertov, svadieb či dokonca divadelných predstavení. Tento rok môžu návštevníci vidieť po prvý krát aj zamrznuté kvety v ľade. Ľadový Dóm by sa mal nachádzať na Hrebienku do konca marca, prípadne ešte do 17.4.2016, samozrejme dĺžka otvorenia bude závisieť aj na počasí. 


Pohľad na Svätého Jána apoštola


Anjel


Barokové sochy

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.